O projekcie

Dni Indyjskie to wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Indologów UJ we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Religioznawstwa UJ.

Celem projektu jest wieloaspektowe ukazanie zagadnień indologicznych i zainicjowanie dyskusji dotyczącej różnych sfer funkcjonowania regionu Azji Południowej – polityki, gospodarki, religii, kultury i pozycji na arenie międzynarodowej. Zostanie stworzone forum, na którym będzie możliwe zaprezentowanie  interdyscyplinarnego spojrzenia na podejmowane przez gości wątki oraz integrowanie środowiska, zajmującego się tematyką indologiczną w Polsce.

Projekt stworzony został na dwóch płaszczyznach. Pierwszą jest konferencja naukowa z udziałem nie tylko specjalistów z różnych dziedzin nauki, ale również studentów zainteresowanych tematem dawnych i współczesnych Indii. Dodatkowo możliwe jest praktyczne poznanie aspektów kultury indyjskiej poprzez udział w otwartym programie kulturalnym, na który składają się spotkania tematyczne, warsztaty, koncerty i projekcje filmów.

Obecna edycja Dni Indyjskich jest już czwartą z kolei. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w 2010 roku pod nazwą Dni Indii, a w roku 2012 zostało przemianowane na Dni Indyjskie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s